Aranżacja ogrodów

Każdy ogród posiada swoje charakterystyczne cechy, które wyróżniają go na tle innych. Zanim Państwo się zdecydują na projekt ogrodu, trzeba się zastanowić, jakie są Wasze oczekiwania. Czy będzie to przytulny ogródek dostosowanym zarówno do relaksu jak i grilla dla rodziny i znajomych? Czy może ogromny nowoczesny ogród z całym mnóstwem udogodnień?

Aranżacja ogrodów – przykłady

  • ogród nowoczesny – wyróżnia się geometrycznością oraz prostym i przejrzystym układem. Podstawowa zasada mówi „ im mniej tym lepiej”. Każda zmiana jest dokładnie zaplanowana, a głównymi obiektami, które są najczęściej spotykane w ogrodach nowoczesnych to basen i duży taras. Osoby, które preferują tego typu ogrody wybierają roślinność w doniczkach, równo przycięte krzaki oraz nowoczesne meble ogrodowe.
  • ogród angielski – kojarzony również z wiejskim, jednakże angielski jest bardziej uporządkowany i charakteryzuje się romantyczną atmosferą. Aranżacja ogrodów angielskich słynie z tajemniczych zakątków i mnóstwa kwiatów o różnobarwnej kolorystyce. Zawiera niskie murki czy altany wykonane z cegły oraz róże, które są charakterystyczną cechą tego stylu.
  • ogrody japońskie – w takim ogrodzie nic nie jest przypadkowe. Najdrobniejszy szczegół dopracowany jest z niezwykłą dokładnością. Podstawowe elementy obejmują zróżnicowaną rzeźbę terenu, wodę oraz liczne kamienie i mniejsze skały. Ogrody japońskie charakteryzują się prostotą i asymetrią połączoną z estetyką i harmonią.
  • ogród wiejski – na pierwszy rzut oka wydaje się, że panuje w nim bałagan. Jest to jednak zaplanowany nieład, który pomaga w uzyskaniu przytulnej atmosfery. Charakteryzuje się roślinnością wszelkiego rodzaju, głównie kwiatów, zarówno zakorzenionych w donicach jak i bezpośrednio w ziemi. Dominują pelargonie i bratki. Dom na tle drzew owocowych, ziół oraz różnobarwnych kwiatów zwykle otoczony jest drewnianym płotem. Ten rodzaj ogrodu idealnie wpasowuje się w wiejski krajobraz.

Kraków jest głównym obszarem, gdzie realizujemy nasze projekty. Nie ograniczamy się jednak jedynie do terenu tego miasta. Śmiało wkraczamy na inne województwa Polski i mierzymy się z większymi wyzwaniami. Naszą kadrę łączy pasja, która zamieni niepozorną przestrzeń w ogród Państwa marzeń, w którym znajdziecie miejsce zarówno na ogródkowe party oraz spokojny relaks.

Copyright © 2015 All Rights Reserved. | strona zrealizowana przez lukedi.pl