Pielęgnacja ogrodów

Pielęgnacja ogrodów jest ważna przez cały rok. Wiosna to czas przygotowania i uporządkowania działki. Latem należy regularnie nawadniać glebę. Jesień zmusza nas do grabienia liści, natomiast zima do odśnieżania śniegu. Projekt ogrodu oraz jego realizacja to tak naprawdę początkowa faza do uzyskania pięknej przestrzeni.

Nie każdy ma czas na koszenie trawnika, przycinanie krzewów czy grabienie liści. Właśnie dlatego, nasza firma poza projektowaniem przestrzeni wokół domu zajmuje się również pielęgnacją i utrzymaniem działki w zadbanej i wypielęgnowanej formie.

Pielęgnacja ogrodów – na co zwrócić uwagę?

Pod definicją pielęgnacji ogrodów nie kryje się tylko podcinanie drzew i krzewów czy nawadnianie roślin. Jest to ciągły proces, na który składają się różne czynności prowadzące do zachowania idealnego stanu ogrodu. Nie każda gleba jest wartościowa i zawiera substancje, które wspomagają wzrost roślin. Nie jest to naturalne środowisko danego krzewu czy drzewa, dlatego, aby warunki w których rosną były zadowalające i nie niszczyły roślinności należy stosować raz na jakiś czas nawozy. Ich dobór zależy od wieku, gatunku rośliny czy pory roku.

Idealny trawnik

Największą powierzchnię w ogrodzie zajmuje trawnik, dlatego ten obszar potrzebuje najwięcej uwagi. Trawnik wymaga regularnego koszenia, nawadniania oraz nawożenia. Warto też przynajmniej raz w roku zdecydować się na wapnowanie czy aeracje. Z tego względu warto zwrócić się do specjalistów z naszej firmy, którzy doskonale znają się na pielęgnowaniu ogrodu. Wiedzą dokładnie, jaką ilość nawozu zastosować, aby trawnik się nie wypalił. Jedna zła decyzja może zniszczyć zielony obszar, a przywrócenie początkowego stanu, będzie wymagać sporo czasu.

Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu nawadniającego, który przy odpowiednim zaprogramowaniu każdego dnia będzie uruchamiał się w wyznaczonych porach. Każdy program nawadniania jest dostosowany do poszczególnych ogrodów.

Warto również poświęcić więcej czasu na wycinkę niepotrzebnej roślinności lub przycinanie krzewów. Przycinanie wpływa bardzo pozytywnie na porost drzew i krzewów. Cięcia roślinności nie podlegają tylko obumarłe pąki. Wykonujemy również cięcia, które formują krzew czy odmładzają po okresie przekwitu.

Pielęgnacja ogrodów – Kraków

Pielęgnacja ogrodów to jedna z usług, jakie oferuje nasza firma z Krakowa. Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, który wykorzystywany jest przy całorocznej pracy. Warto skorzystać z usług specjalistów, ponieważ znają się lepiej na prawidłowym prowadzeniu ogrodu, zwłaszcza kiedy planujemy wykorzystać chemiczne sposoby na pozbycie się szkodników czy pracę na wyższych partiach ogrodu.

Copyright © 2015 All Rights Reserved. | strona zrealizowana przez lukedi.pl